Garnitury w kratę – czy są modne?

Garnitur w kratę

Nie bez powodu za najbardziej elegancki męski strój uznaje się garnitur. Nie oznacza to jednak, że chcąc wyglądać modnie, trzeba decydować się na wieczorową kreację. W sklepach i u krawców można znaleźć szczególnie ciekawe garnitury o bardziej casualowych krojach, kolorach oraz wzorach. Szczególnie modne są garnitury w kratę, które prezentują się stylowo, nieprzeciętnie i elegancko. Nie na wszystkie okazje należy zakładać garnitur w kratę, dlatego warto posiadać w szafie przynajmniej jeszcze jeden zestaw.

Elegancki garnitur w kratę — nowy czy stary trend?

Garnitur w kratę Szykując się na wesele, wydarzenie rozrywkowe lub spotkanie w pracy na średnim szczeblu, można ubrać się w garnitur w kratę. Składają się na niego dwa podstawowe elementy – spodnie oraz marynarka – do których można dołączyć nieobowiązkową kamizelkę. Wszystkie elementy stroju muszą być w jednym kolorze. W kwestii kolorystyki krata jest ciekawym urozmaiceniem. Może ona wynikać zarówno z przyjętego wzornictwa, jak i charakterystyki materiału. Ponieważ krata tworzy geometryczny wzór, wszystkie elementy tkaniny muszą być do siebie idealnie dopasowane podczas szycia. Chcąc mieć pewność, że wszystkie elementy zostaną idealnie zgrane, najlepiej zamówić garnitur szyty na miarę w jednym z warsztatów krawieckich. W kwestii zakupów takich jak elegancki garnitur w kratę Inowrocław jest odpowiednim miejscem.

Garnitur w kratęSzukając modnego garnituru, nie trzeba od razu udawać się do krawca lub ekskluzywnego sklepu – prosty i schludny zestaw to inwestycja w wysokości trzystu złotych. Chcąc prezentować się bardziej elegancko, na przykład podczas spotkań biznesowych, wydarzeń branżowych lub jubileuszy, warto zainwestować w droższy garnitur, który będzie wyróżniał się lepszym dopasowaniem do ciała. Jakiekolwiek przesunięcia kraty pomiędzy elementami garnituru będą od razu rzucały się w oczy. Warto też pamiętać, że krata to wzór dzienny, natomiast na wieczór lepiej sprawdzi się gładki materiał. Dobrze uszyty garnitur w kratę musi być dopasowany do sylwetki i wzrostu mężczyzny. Osoby, które nie chcą przyciągać nadmiernej uwagi i stawiają na dyskretną elegancję, powinny pomyśleć o garniturze w drobną kratę.

Spodnie i marynarka w jasnym kolorze będą dobrze prezentowały się podczas radosnych wydarzeń, takich jak wesela. Kraciaste wzory dostępne są zarówno wśród garniturów amerykańskich, jak i europejskich. Różnią się one krojem i poziomem dopasowania. Materiał w kratę dobrze sprawdza się także w przypadku garniturów sportowych i casualowych, które są luźniejsze i zapewniają większą swobodę ruchów.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Moda