Cechy eleganckich garniturów smokingowych

Garnitur smokingowy

Szykując się na wesele, galę lub inne ważne wydarzenie, każdy mężczyzna musi się odpowiednio ubrać. W niektórych przypadkach zwyczajny garnitur to za mało. Na szczególną okazję warto wybrać garnitur smokingowy, który jest bardziej elegancki i wieczorowy. Różnice między nim a tradycyjnym garniturem są z pozoru niewielkie, ale wprawne oko na pewno je dostrzeże.

Elegancki garnitur smokingowy na oficjalne wyjścia

Garnitur smokingowyNa garnitur smokingowy składają się dwa podstawowe elementy, czyli spodnie oraz marynarka. Dodatkowo można założyć również kamizelkę. Do garnituru smokingowego można założyć krawat lub muszkę. Wskazane są również dobrze wypastowane buty. Taki strój świetnie sprawdzi się nie tylko na weselu, ale też randce lub spotkaniu biznesowym na najwyższym szczeblu. Smoking wyróżnia się wydłużonym tyłem klap marynarki oraz spodniami, które mają lampasy. Garnitur smokingowy jest strojem pośrednim, który nadaje się zarówno na te najbardziej oficjalne wydarzenia, jak i trochę bardziej kameralne. Marynarka w garniturze smokingowym również posiada wydłużony tył, ale jest to mniej widoczne. Charakterystycznym elementem jest zapięcie wyłącznie na jeden guzik. Garnitury smokingowe charakteryzują się tym, że są czarne. To najbardziej elegancki i wieczorowy kolor.

Garnitur smokingowyChcąc kupić elegancki garnitur smokingowy Inowrocław warto odwiedzić ze względu na szeroki wybór lokalnych sklepów. Do garnituru smokingowego o wiele częściej niż krawat zakłada się szykowną muchę. Dodatki do takiego stroju muszą być starannie dobrane i minimalistyczne. Skarpety powinny być w kolorze czarnym lub granatowym, żeby nadmiernie nie rzucać się w oczy. Wskazane jest noszenie śnieżnobiałej koszuli. W kwestii dodatków można zastosować czarne spinki do mankietów. Klapa marynarki garnituru smokingowego powinna być wykładana satyną lub matowym jedwabiem. Znaleźć można modele marynarek, które posiadają jedno lub dwa rozcięcia. Kiszenie w marynarce do garnituru smokingowego często posiadają patki. Zwykle w garniturze smokingowym nosi się marynarkę zapiętą przez cały czas.

Szykując się na wydarzenie kulturalne, galę lub do opery, warto założyć garnitur smokingowy. To świetny sposób na zrobienie bardzo dobrego pierwszego wrażenia. Osoby, które chcą dobrze się czuć i cieszyć świetną prezencją, powinny zamówić uszycie garnituru smokingowego na miarę. W ten sposób można dobrze czuć się w garniturze smokingowym nawet podczas wielogodzinnej imprezy. Spodnie, marynarka i kamizelka muszą być w tym samym kolorze. Obszycie bocznego szwu spodni, czyli lampas, może się wyróżniać.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Moda