Jak wybrać właściwy materac dla psa?

materac dla psa

Starsze, chore i sportowe psy powinny wypoczywać na materacach, które posiadają pamięć ciała (tzw. Memory Foam). Pomaga to dopasować kształt materaca do sylwetki czworonoga, co zmniejsza obciążenie stawów oraz kręgosłupa. Materace dla psów mają kształty prostokątów lub owali. Są przeznaczone do użytku wewnętrznego lub zewnętrznego.

Materac dla psa na specjalne potrzeby

 materac dla psaNa zewnątrz warto umieścić materac pod zadaszeniem. Powierzchnia przeznaczona do leżenia jest równa i wyściełana wygodnym, przyjemnym w dotyku materiałem. Dzięki materacowi pies ma w domu swoje miejsce. We wnętrzu materaca dla psa znajduje się piana poliuretanowa (PUR). Skutecznie izoluje ona psa przed niską temperaturą podłoża. Jest miękka i zapewnia wygodny wypoczynek. Zakładany na materac pokrowiec można zdjąć po odpięciu zamka błyskawicznego. Pokrowiec można wyprać ręcznie lub w pralce zgodnie z zaleceniami producenta. Będą się one różniły zależnie od tego, z jakiego są materiału. Wzór na pokrowcu może być jednolity, geometryczny lub zadrukowany. Materace dostępne są w różnych rozmiarach – długość i szerokość należy dobrać odpowiednio do wagi i wzrostu psa. Materace posiadają gumowe wypustki antypoślizgowe, są także bezszelestne, a więc nocą pies nikomu nie przeszkadza. Pokrowiec lub obicie mogą być wykonane z imitacji zamszu. Wysokiej jakości wytrzymały materac dla psa można kupić w sklepie zoologicznym.

 materac dla psaMaterace z pianki zapamiętującej ułożenie ciała wymagają około 48 godzin, zanim uzyskają swój docelowy kształt po rozpakowaniu. Wygodne legowisko w postaci materaca zapewnia psu zdrowy sen, odciąża także najbardziej przeciążone i narażone na nadwyrężenie części ciała. Materac można przenosić w inne miejsca dzięki wygodnemu uchwytowi. Na materacu może wypoczywać zarówno szczenię, jak i dojrzały pies. Zalecane jest ułożenie podkładki między materacem a podłogą. Poszewki wykonuje się z poliestru, który jest prosty w czyszczeniu. Dla małych psów można kupić poduszkę w kształcie materaca, co pozwoli zaoszczędzić pieniądze i miejsce w mieszkaniu. Materace dla psów mogą mieć lamówki i uchwyty wykonane z syntetycznej skóry. Silikonowe obrzeża zapewniają wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne, takie jak drapanie czy gryzienie. Za ochronę przed wilgocią odpowiada wewnętrzna podgumowana wkładka.

Powierzchnia do leżenia pozbawiona jest wyczuwalnych krawędzi, co dodatkowo zwiększa komfort nawet wtedy, gdy pies urośnie. Rozmiary przystosowane są do konkretnych gatunków psów i ich wymiarów. Zapewnienie psu komfortu psychicznego i fizycznego zmniejsza problemy związane z jego wychowywaniem.