Wytrzymałe i komfortowe rolki terenowe dla początkujących

rolki terenowe

Rolki terenowe, zwane także nartorolkami, to często sprzęt dla profesjonalnych sportowców. Na nartorolkach ćwiczą biegacze narciarscy poza sezonem, ponieważ na nich także porusza się stylem chodu łyżwowego. Co w przypadku, gdy z takiego sprzętu chcą skorzystać amatorzy? Nartorolki można podzielić na kilka typów, w zależności od stylu, w jakim chcemy się poruszać. Na rynku są dostępne nartorolki do stylu klasycznego oraz do stylu dowolnego.

Rolki terenowe — sprzęt dla profesjonalisty i amatora

rolki terenoweStyl klasyczny to sposób poruszania się naprzemiennego, podczas którego jedna stopa układa się obok drugiej równolegle. Styl dowolny cechuje się dużym podobieństwem do jazdy na łyżworolkach. Na rynku dostępne są rolki terenowe o krótkich płozach, a także nartorolki wysokie o płozach długich. Ten pierwszy typ jest bardziej polecany dla początkujących. Rolki różnią się także od siebie pod względem kół. W większości przypadków są to koła dmuchane, cechujące się dużą twardością. Dzięki temu użytkownik zyskuje pewność, że sprzęt poradzi sobie nawet na najbardziej wymagającym terenie. Twardość kół może przekładać się na zmniejszony komfort jazdy po asfalcie. Dobrym rozwiązaniem dla amatorów jest wybór nartorolek o średniej twardości kół, ponieważ nadają się one zarówno na trudne trasy podmiejskie, jak i na gładkie drogi asfaltowe. Wytrzymałe rolki terenowe są stworzone z myślą o tych, którzy nie tylko pragną wzmocnić swoje mięśnie, ale także spędzić czas w miłej scenerii przyrody.

rolki terenoweRolki do zadań specjalnych pozwalają nie tylko poruszać się po wygładzonych trasach, ale także zboczyć z głównej drogi. Dzięki specjalnym amortyzatorom można się w nich wspinać czy chodzić po trawie. Dobrze wspomóc się podczas takich ćwiczeń kijkami trekingowymi, które ułatwiają odbijanie się. Taki sprzęt dla profesjonalistów wiąże się z dużym kosztem, ale istnieją inne rodzaje rolek, które są nieco tańsze — jeśli szyna rolek wykonana jest z aluminium, to cena za całość ulega obniżeniu. I to takie rolki są częściej wybierane przez osoby, które taki sprzęt chcą wykorzystać po prostu do rekreacji. Hamowanie w rolkach terenowych odbywa się tak samo jak w zwykłych rolkach czy wrotkach, czyli za pomocą odpowiedniego ułożenia nóg, a także można także dokupić specjalny hamulec, który dołącza się do płozy.

Amatorzy w dziedzinie jazdy na nartorolkach nie muszą inwestować sporych nakładów pieniędzy w drogi sprzęt. Wystarczy im tańsza wersja, by wyruszyć na trasę. Taki osprzęt jest nie tylko odpowiedni na zwykłe, gładkie trasy, ale także na wyboiste tereny podmiejskie. W zdrowym ciele zdrowy duch więc nic nie stoi na przeszkodzie, by to właśnie taki sprzęt wybrać dla poprawy swej kondycji.