Czy warto używać maty na biurko?

mata na biurko

Obecnie praca w trybie home office jest coraz powszechniejsza. Jednym ze sposobów na umilenie sobie czasu spędzanego przed komputerem jest poprawa estetyki stanowiska komputerowego. Nie trzeba w tym celu wydawać dużych kwot pieniędzy – wystarczy kupić matę na biurko. Zapewni ona ciekawą estetykę miejsca pracy, a jednocześnie pozwoli chronić biurko przed zarysowaniami, które mogą powstawać podczas przemieszczania sprzętu komputerowego lub wykonywania różnych prac manualnych.

Mata na biurko — szybka modyfikacja powierzchni roboczej

 mata na biurkoRozmiar maty można dopasować do przestrzeni roboczej na biurku. Ważnym parametrem, na który trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu maty, jest materiał, z którego została wykonana. Winyl dobrze sprawdzi się w przypadku, gdy chce się ograniczyć przemieszczanie maty po biurku – materiał przylgnie do blatu, jakby się do niego przykleił. Zewnętrzna część maty może być pokryta siatką PES. Poprawia to estetykę oraz sprawia, że mata w dotyku jest bardziej miękka. Tworzywo sztuczne użyte do produkcji maty powinno być odporne na działanie promieniowania UV oraz odbarwienia – postawienie kubka z kawą na macie nie powinno być problemem. Do czyszczenia maty ochronnej wystarczy zwykłą wilgotna ścierka i lekki detergent, co pozwoli na usunięcie nawet tłustych i rozległych plam, chociażby po wspomnianej kawie. Wysokiej jakości wytrzymała mata na biurko to nie tylko rozwiązanie praktyczne, ale też poprawa estetyki miejsca pracy. Dostępne są maty jedno- i wielokolorowe, z grafikami i popularnymi motywami.

 mata na biurkoDodatkowo mata może być podświetlana za pomocą diod LED. Pozwala to dopasować ją do konfiguracji sprzętu komputerowego, w którym diody RGB stały się dzisiaj standardem. Matę ochronną można wykorzystywać jako podkładkę pod laptopa, myszkę lub tablet graficzny. Praca na macie jest wygodna i praktyczna, ponieważ mata nie przesuwa się po biurku. Sam blat nie jest narażony na uszkodzenia spowodowane codzienną eksploatacją. Osoby, które korzystają z biurka przez kilka godzin dziennie będą mogły zachować swoje blaty w o wiele lepszej kondycji przez długi czas. Wykonaną z winylu matę ochronną bez problemu można zwinąć. Nie podlega ona odkształcaniu i jest w stanie uzyskać płaski kształt nawet po długotrwałym zwinięciu. Grubość maty to zwykle około jednego milimetra. Maty podświetlane mogą być grubsze.

Dostępne są maty, które posiadają wzory z popularnych filmów, seriali i gier, co przemawia szczególnie do nastolatków oraz pasjonatów. Wykorzystując matę na biurko, można odmienić swoje nudne stanowisko komputerowe i nadać mu charakter.