Dlaczego wygodne legowisko dla psa jest takie ważne?

Legowisko dla psa

Psy przeznaczają większość doby, bo czasem aż 16 godzin, na spanie. Regeneracja jest dla nich szczególnie ważna, ponieważ przekłada się na ich zdrowie. Tym bardziej odpowiednie legowisko będzie dla nich tak ważne. Każdy pupil powinien mieć zagwarantowane miejsce w domu, przeznaczone tylko dla niego. Dzięki temu psiak ma poczucie bezpieczeństwa i czuje się potrzebny.

Legowisko dla psa — własne miejsce pupila w domu

Legowisko dla psaLegowisko trzeba umiejscowić gdzieś w odległym kącie domu, z dala od kuchennych zapachów i daleko od kanapy opiekunów. Jednocześnie musi to być miejsce, w którym pies może obserwować wszystkich mieszkańców, ponieważ traktuje ich jak swoje stado. Korytarz czy przedpokój doskonale się tu nada. Spanie w nogach właścicieli, choć daje psu poczucie bezpieczeństwa, nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. By wybrać najlepsze posłanie, trzeba przede wszystkim dobrać wygodny materac. Materac piankowy zapewnia niebywałą miękkość. Na rynku dostępne są także psie materace, których wypełnienie zrobione jest z kulek. Dopasowują się one do kształtu sylwetki psa, przez co zapewniają odpowiednią wygodę. Wybierając wygodne legowisko dla psa materac to nie jedyne kryterium decydujące o wyborze. Oprócz wypełnienia ważne jest także obicie, czyli pokrowiec.

Legowisko dla psaPsy lubią rozkopywać swoje legowisko. Jest to ich naturalny odruch, który podczas życia wśród natury pozwalał im zakopywać zapas jedzenia pod ziemią, a także rozkładać się wygodnie pośród trawy. Skóra bądź inny materiał odporny na psie pazury, to przepis na legowisko, które jest w stanie przetrwać przez lata. Kolejnym aspektem, który sprawia, że odpowiedni materac jest tak ważny, jest chęć korzystania psa z posłania. Wydane na najlepszy model dużej kwoty pieniędzy nie zawsze jest gwarancją tego, że zwierzę będzie chciało na nim chętnie się kłaść. Dość często właściciel wydaje polecenie położenia się na posłaniu. Z niewygodnego legowiska żaden pies nie będzie chętnie korzystał. Czworonożny przyjaciel powinien kłaść się do siebie z radością. Wraz z upływem czasu legowisko przechodzi odpowiednim zapachem, co pozwala psu poczuć się w pełni jak u siebie. Warto pamiętać o tym, by nie prać psiego legowiska z użyciem intensywnych płynów do płukania. Również wypełnienie nie powinno wydawać z siebie głośnych dźwięków podczas zmiany pozycji leżenia. Niechciane dźwięki będą odstraszały pupila i zniechęcały do korzystania ze swojego miejsca.

Odpowiednie legowisko dla psa gwarantuje mu poczucie bezpieczeństwa. To własna baza, która pozwala na obserwację całego domu. Dlatego tak ważny jest wybór najlepszego posłanka, by zwierzę kładło się na nim z radością, zamiast na kanapie czy łóżku właściciela, jeśli akurat on sobie tego nie życzy.