Zalety estetycznych naklejek na kafelki

naklejki na kafelki

Odnowienie wyglądu łazienki lub kuchni nie musi być równoznaczne ze skuwaniem znajdujących się na ścianach płytek i układaniem nowych. Alternatywą dla tego czasochłonnego i drogiego procesu jest zastosowanie naklejek. Ich rozmiar jest idealnie dopasowany do płytek, dzięki czemu całkowicie maskują stary wzór. Pozwala to stworzyć kompozycję na ścianach i dopasować łazienkę lub kuchnię do nowej stylistki. Cały proces jest prosty i nie wymaga żadnych specjalistycznych narzędzi i szczególnych przygotowań.

Naklejki na kafelki — nowa aranżacja przestrzeni

naklejki na kafelkiPrzed umieszczeniem naklejek na kafelki należy dokładnie odtłuścić powierzchnię. W tym celu można zastosować środek odtłuszczający, na przykład alkohol izopropylowy. Na przygotowaną powierzchnię kafelków można nakleić dopasowane naklejki. Ich usunięcie nie stanowi żadnego problemu – wystarczy je odkleić i zmyć klej, jeśli ten pozostanie na płytkach. Ponieważ naklejki wykonane są z tworzyw sztucznych, na przykład z polichlorku winylu, są wysoce odporne na działanie wilgoci. Wzór na naklejkach powstaje dzięki metodzie druku cyfrowego. Jest on dodatkowo zabezpieczany laminatem, co sprawia, że staje się odporny na zarysowanie i ścieranie.

naklejki na kafelkiKlej jest na tyle mocny, żeby naklejki samoczynnie nie odklejały się od kafelków, ale ich usunięcie nie stanowiło problemu. Wysokiej jakości zmywalne naklejki na kafelki z ciekawymi wzorami to ciekawy sposób na dostosowanie łazienki do nowej stylistyki. Czyszczenie naklejek jest proste – robi się to tak samo jak z kafelkami. Możliwe jest wykonanie spersonalizowanych naklejek z wzorem, który dostarczy klient. Naklejek można używać także na kafelkach, które sąsiadują bezpośrednio z umywalką, wanną lub prysznicem. Naklejki nakleja się oddzielnie na każdą płytkę. Wymaga to zdolności manualnych i precyzji, ale nie jest trudne. W każdej chwili można usunąć naklejki i zmienić wystrój łazienki. Naklejki dobrze kryją także kafelki o intensywnych kolorach.

Koszt jednej naklejki waha się w przedziale od kilku do kilkudziesięciu złotych, zależnie od rozmiaru, jakości i wzoru. Najdroższe są wysokiej jakości naklejki na duże kafelki. Można nimi pokrywać zarówno ściany, jak i podłogę. Naklejki dodatkowo zabezpieczają kafelki przed uszkodzeniem i porysowaniem. Należy szczególnie uważać na krawędzi kafelków. Rozmiar naklejki musi być idealnie dopasowany do kafelków, żeby zapobiec dostawaniu się wilgoci pod spód. Można kupić zestaw naklejek lub pojedyncze sztuki. Do wycinania naklejek wykorzystuje się plotery, dlatego ich kształt i rozmiar są zawsze takie same.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: dom