Jak zbudowane są kije do nordic walking?

kije do nordic walking

Nordic walking jest jedną z najbardziej popularnych dyscyplin sportu, uprawianych przez amatorów. Aby osiągnąć wszystkie zalety z takiego marszu, ważne jest stosowanie prawidłowej techniki. Istotne jest również wykorzystywanie wysokiej jakości kijków do nordic walking. Aby schudnąć oraz osiągnąć wszelkie inne korzyści z uprawiania nordic walking, kluczowa jest właściwa praca całym ciałem. Istotne jest również prawidłowe posługiwanie się kijkami, które muszą być akcesorium dedykowanym jedynie do tej dyscypliny.

Kije do nordic walking – budowa i technika chwytu

kije do nordic walkingWyróżnić należy kilka różnych technik podczas chodzenia z kijkami. Można na przykład przesuwać dwa kijki do przodu w sposób synchroniczny lub też przestawiać je na zmianę. Większość profesjonalnych instruktorów zaleca ten drugi sposób. Dzięki kijkom do nordic walkingu można łatwiej osiągnąć prawidłową pracę kończyn. Łatwiej jest osiągnąć również prawidłowy rytm oraz szybkość, co jest kluczowe dla zaangażowania wszystkich grup mięśni. Jeżeli chodzi o kije do nordic walking marki Viking, są one idealnym wyborem zarówno dla profesjonalistów, jak też amatorów. Wyróżniają się one prawidłowo zaprojektowaną rękojeścią, która jest wyjątkowo gładka oraz smukła. Unikać należy modeli z rączkami wyprofilowanymi, gdyż może to ułatwiać puszczanie kijów w trakcie chodu.

kije do nordic walkingDo rękojeści powinny być przytwierdzone rękawiczki. To właśnie one odpowiedzialne będą za pewny chwyt, a co za tym idzie, zapobiegną upuszczaniu kijów w czasie marszu. W kijkach do nordic walking zawsze wymagać należy obecności tzw. talerzyków. Dzięki nim, będą one skutecznie chronione przed zapadaniem się w ziemi. Sam grot kijków musi być lekko zaostrzony. To wpłynąć może bardzo pozytywnie na kwestię poprawy przyczepności do podłoża. Materiał, z którego wykonane są takie kijki, powinien im zapewniać jednocześnie lekkość oraz wytrzymałość. Akcesoria takie rozpoznać można po bardzo charakterystycznym wygięciu, ułatwiającym stosowanie ich w czasie marszu. Należy przy tym pamiętać, że kije te powinny być dopasowane do wzrostu korzystającej z nich osoby. Nordic walking jest jedną z najbardziej popularnych dyscyplin sportu, którą warto uprawiać w celu poprawy funkcjonowania całego organizmu.

Aby osiągnąć wszelkie korzyści z uprawiania tej właśnie dyscypliny, niezbędna okaże się inwestycja w nowoczesny i wyspecjalizowany sprzęt i akcesoria. Tym zdecydowanie najbardziej istotnym są oczywiście kijki do nordic walkingu. Muszą się one wyróżniać szeregiem bardzo ważnych parametrów. Powinny być dostosowane do wzrostu osoby z nich korzystającej oraz posiadać takie elementy, jak na przykład talerzyk.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Sport