Flagi od producenta – różne rodzaje

flaga polski na budynku

Flagi to symbole narodowe, religijne i nie tylko. Wywiesza się je z okazji różnych uroczystości, ale także zabiera na mecze piłkarskie, czy konkursy skoków narciarskich. Dostępne są w różnych wielkościach, mają różne sposoby mocowania, mogą też mieć nadruki lub napisy. Jakie flagi można dostać u producenta z Polski? W jakie zainwestować i jak dopasować je do konkretnej sytuacji?

Flagi narodowe – co warto o nich wiedzieć?

flaga poslkiNajczęściej używane są flagi narodowe – u nas biało-czerwona. Polski producent flag narodowych będzie oferował je w różnych wielkościach. Są modele przeznaczone do wywieszania na uchwytach elewacyjnych, do montażu na drzewcu, jak również bez mocowania. Warto zaznaczyć, że niektóre polskie flagi posiadają nadruk orła białego – są one oznaczeniem bandery morskiej lub przedstawicielstwa dyplomatycznego poza granicami kraju. Jeśli godło jest na białym tle a flaga jest prosta jest to normalny statek, jeśli flaga jest wycięta z luźnego końca w kształt trójkąta to sygnalizuje to okręt wojenny. Flagi z napisem ,,Polska”, z realistycznym orłem lub jeszcze inne nie zą stosowane przez urzędy państwowe – to tylko wariacje na temat flagi państwowej i nie powinny być używane.

flaga polski na budynkuW naszym kraju pojawiają się też okazjonalnie flagi religijne. Są to flagi biało-niebieskie lub biało-złote, umieszczane z okazji świąt takich jak Boże Ciało. Widnieją one często razem z flagami państwowymi, choć nie jest to zasada. Umieszczać można je na budynkach kościelnych, miejskich, jak i na domach – często zresztą uchwyty na flagi są podwójne by nie trzeba było wybierać którą wywiesić. W miastach dostrzec można także flagi regionalne – odpowiednie dla danego województwa lub miasta. zwykle składają się one z kolorowych pasów oraz godła regionalnego. Stosuje się je na imprezach miejskich, a czasem także przy wyborach. Warto zaznaczyć, że flagi nie muszą być jedynie oficjalnymi symbolami. W sprzedaży znajdziemy te przypasowane do konkretnych klubów piłkarskich, jak również flagi reklamowe zamawiane przez firmy – wykorzystywane do oznaczenia firmowego budynku, by był widoczny z daleka. Takie flagi – w przeciwieństwie do innych – mają zwykle orientację pionową a nie poziomą.

Jak widać jest wiele różnych rodzajów flag, nie tylko państwowych czy kościelnych, ale także lokalnych, firmowych czy reklamowych. Dobry producent flag będzie potrafił je wykonać nie tylko zgodnie z obowiązującymi przepisami czy projektem klienta, ale także zrobi to tak by produkt był trwały i odporny na zmienne, niesprzyjające warunki atmosferyczne.