Estetyczne paznokcie – manicure i pedicure

piękne stopy

Paznokcie na co dzień mają styczność z różnymi rzeczami, które mogą je niszczyć. Mocne detergenty mogą je zmatowić i osłabić, nieodpowiednia pielęgnacja sprawi, że będą się rozdwajać i pękać, pazurkiem można też zahaczyć, zrobić zadziorek, czy nabić sobie podskórnego siniaka. Przez to płytka nie wygląda dobrze, a nasze dłonie wyglądają na niezadbane i brzydkie – a to przekłada się na ogólny wygląd naszej osoby.

Jak zatem sprawić, by paznokcie prezentowały się, jak należy?

manicure i pedicure hybrydowy w warszawieNa pewno warto zadbać o ich codzienną pielęgnację. Do mycia rąk warto wybierać delikatne mydła z dobrym składem – może to być klasyczne szare mydło, jak i opcje naturalne. Należy wystrzegać się mocnych środków myjących, które będą wysuszały dłonie i pazurki, co sprawi, że będą one matowe i szorstkie. Po każdym myciu rąk należy nakładać krem nawilżający, szczególnie jeśli potem wychodzimy na dwór.dzięki temu paznokcie będą zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi. Jeśli są bardzo zniszczone, to warto zastosować też maskę do dłoni. Kolejna rzecz to manicure. Kojarzy się on z malowaniem paznokci, jednak w jego ,,skład” wchodzą też inne czynności. Na pewno zadba się o skórki, zarówno te po bokach jak i przy wale paznokciowym. Nacieranie ich oliwką sprawi, że będą gładkie, nawilżone, jędrne, a do tego łatwiej będzie je usunąć (przy wale). Do tego celu można użyć też specjalnego żelu zmiękczającego. Wtedy odsunięcie skórek patyczkiem czy wycięcie ich cążkami jest o wiele łatwiejsze. Kolejna rzecz to dbanie o płytkę paznokcia.

piękne stopyMożna wykorzystywać do tego celu odżywki różnego typu np. te z wapniem czy jedwabiem. Przed malowaniem warto natomiast wypolerować płytkę, tak by była idealnie gładka i lakier dobrze na niej wyglądał. Jeśli chodzi o krawędź paznokcia to powinna być równo obcięta i spiłowana, tak by nie było zadziorków. A co z samym malowaniem? Obecnie hitem jest manicure i pedicure hybrydowy w Warszawie. Jest bardzo trwały, idealnie lśniący i gładki. Utrzymuje się nawet dwa tygodnie! dobrą alternatywą może też być manicure żelowy lub tytanowy. Dla kobiet ceniących naturalny efekt lepszy będzie french manicure (w naturalnych odcieniach) czy manicure japoński, bez malowania.

Zdecydowanie atrakcyjny wygląd paznokci potrafi poprawić samopoczucie. Całe dłonie prezentuja się dobrze, więc też nasz ogólny wygląd oceniany jest lepiej. Żeby jednak zawsze tak było to trzeba stosować odpowiednie kosmetyki na co dzień oraz wykonywać profesjonalny manicure w salonie kosmetycznym (od czasu do czasu).