Jak wybrać najlepsze kozaki na zimę?

jesień - kozaki

Zima już za pasem, w związku z czym trzeba zaopatrzyć się w cieplejsze płaszcze, swetry, a także akcesoria, takie jak czapki, szaliki, czy rękawiczki. Jednak nie można zapominać o odpowiednim obuwiu. W końcu to od przemarzniętych stóp człowiek się najszybciej przeziębia. W dodatku przemoczone śniegiem buty będą mało komfortowe w noszeniu, ciężkie, i każdy będzie marzył tylko o tym by je ściągnąć.

Co zatem nosić na stopach zimą?

bordowe skórzane kozakiOczywiście najlepsze będą kozaki. Botki są dobre jedynie przy cieplejszych zimach i wtedy kiedy nie ma śniegu. Zwykle sięgają nieco za kostkę, także nie zapewnią pełni komfortu termicznego w chłodniejsze dni. W sklepach obuwniczych znajdziemy modne bordowe skórzane kozaki, jak i brązowe zamszowe warianty. Jak je dobrać do swoich potrzeb? Na pewno trzeba zwracać uwagę na długość kozaków. Dostępne są modele do połowy łydki, do kolana, a niekiedy nawet modele do połowy uda. Dobrać je trzeba nie tylko do pogody czy ilości śniegu, ale też do naszych potrzeb. Krótsze buty są łatwiejsze do założenia, jak również praktyczniejsze. Z pewnością nie ograniczą nam ruchów. Te dłuższe zapewniają więcej ciepła, ale też ich zakładanie (szczególnie jeśli są wsuwane, a nie zapinane), może nastręczać niemałych problemów. Ważne są także kwestie estetyczne.

jesień - kozakiJeśli zimą nosimy krótkie spódniczki, to faktycznie dłuższe kozaki będą odpowiednie. Nie tylko zapewnią ciepło, ale także będą w całości odsłonięte, dzięki czemu można je zaprezentowac w sposób odpowiedni. Jeśli jednak nosimy zimą spodnie lub długie spódnice to lepiej wybrać modele do kolan lub nieco krótsze. Liczy się także szerokość cholewki buta. Jeśli będzie wąska to wtedy spodnie nosimy na butach. Jeśli jest szeroka to wtedy spodni wkładamy w buty. Szersza cholewka umożliwia także włożenie długiej, grubej skarpety. Przy kozakach ważny jest też sposób wkładania. Do wyboru są modele wsuwane oraz zapinane na zamek błyskawiczny. Te drugie są łatwiejsze do założenia, jednak nie każdemu pasuje widoczny metalowy zamek. Również warto zwracać uwagę na obcas lub jego brak. Lepsze są kozaki na płaskiej podeszwie lub małym, szerokim obcasie, koniecznie z antypoślizgową podeszwą. W nich można spobodnie chodzić nawet po śniegu czy lodzie.

Wybór odpowiedniego obuwia zimowego jest niezwykle ważny w kontekście estetyki stylizacji, zapewnienia sobie komfortu cieplnego, jak i bezpieczeństwa podczas chodzenia na śliskiej nawierzchni. Dlatego też w swojej szafie zawsze trzeba mieć bardzo dobrej jakości, ocieplane kozaki.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Moda