Kubki – idealne prezenty dla każdego

ręcznie robione

Często kiedy zbliżają się urodziny, imieniny, czy święta nie wiemy co dać drugiej osobie na prezent. Nie zawsze dobrze znamy jej gust i potrzeby, nie możemy też tego wybadać np. wypytując partnera czy siostrę. Wtedy pozostaje nam zakup prezentu uniwersalnego, który ma największe szanse się spodobać.

Prezent idealny

kubki ceramiczneCzęsto pojawiają się tu zestawy słodyczy, vouchery na różne usługi, jak również świece zapachowe. Jednak nie każdy jada słodycze, czy lubi intensywny aromat w domu, co wtedy? Najlepszym prezentem wydają się być kubki lub filiżanki. W końcu każdy w domu czy w pracy ich potrzebuje. Dostępne są kubki ceramiczne ręcznie robione i gotowe, filiżanki z porcelany, a także kubki szklane z różnymi nadrukami. Jakie wybrać? Na pewno ważna jest pojemność i to co lubi pić dana osoba. Jeśli pije ona dużo to lepszym wyborem będzie zakup dużego kubka – niektóre mają nawet pół litra pojemności! Kubki będą dobre do większości kaw oraz herbat. Jeśli ktoś jednak lubi espresso czy też chętnie przyjmuje gości i przydadzą mu się ozdobne naczynia to filiżanka będzie lepszym wyborem. Druga ważna rzecz to materiał wykonania. Kubki i filiżanki wykonane z ceramiki są najpopularniejsze. Jednocześnie są trwałe i solidne, ale z drugiej nadal przystępne cenowo. Większość takich kubków można także myć w zmywarce.

ręcznie robioneSzklane naczynia często za to są termiczne, czyli posiadają podwójne dno – dzięki temu dłużej trzymają cieplo, a do tego fajnie się prezentują. Z kolei porcelana jest o wiele droższa, zatem nada się na luksusowe filiżanki. Kolejna rzecz to akcesoria dodatkowe. Często w zestawach znajdziemy nie tylko samo naczynie, ale także dodatki. Do filiżanek może być dołączony spodek do jej postawienia, często pojawiają się także łyżeczki (także ,,chowane” w uchu kubka), jak również zaparzacze do herbaty. Ostatnia rzecz to wygląd kubka. Dostępne są modele gotowe i ręcznie zdobione. Z motywami roślinnymi, zwierzęcymi, geometrycznymi, ze śmiesznymi napisami, czy motywującymi sentencjami. Dzięki temu kubek łatwo można dobrać do gustu danej osoby. Przykładowo, wielbiciel psów może dostać kubek z wizerunkiem pupila, a osoba która zaczęła chodzić na siłownię dostanie kubek z zachęcającym do treningu napisem typu ,,Nie poddawaj się!”.

Kubek to na pewno prezent który spodoba się każdemu – w końcu zawsze się przyda, jak nie w domu to w biurze. Jest trwały, uniwersalny, ładny, a do tego wcale nie musi być drogi by się dobrze prezentował. To doskonała opcja szczególnie wtedy kiedy mało znamy osobę której kupujemy prezent.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: dom