Psycholog a różne problemy

doświadczony psycholog

W ciągu całego życia człowiek jest poddawany różnym naciskom, odczuwa presję, złość, smutek czy inne negatywne emocje związane z pracą, czy życiem osobistym. Czasem są to uczucia przelotne, które mijają kiedy się uspokoimy i na chłodno ocenimy sytuację. Czasem jednak są one bardzo silne, obezwładniające, nie potrafimy przestać myśleć o danej sytuacji, a przez to nie możemy normalnie funkcjonować.

Co wtedy, jak sobie pomóc?

potrzebny psychologNajlepszym rozwiązaniem jest zgłoszenie się po pomoc do profesjonalisty. Polecany psycholog w Poznaniu pomoże nam rozprawić się z naszymi problemami. Kiedy warto się do niego udać? Wiele osób czuje przytłoczenie w związku z pracą. Nawał obowiązków, konieczność wypełniania wyśrubowanych norm, nadgodziny to tylko niektóre z czynników które powadzą do wypalenia zawodowego, permanentnego zmęczenia psychicznego, czasem nawet do wstrętu przed pracą. Może pojawić się także lęk przed utratą pracy i stabilności finansowej, jak również niepewność co do tego że wybrało się właściwą drogę zawodową. Z psychologiem można tę sprawę przedyskutować i uzyskać fachowe porady dotyczące radzenia sobie ze stresem, niepokojem, czy też po analizie sytuacji dojdziemy do wniosku że najlepsza byłaby dla nas zmiana pracy. Problemy często dotyczą także związków – zarówno partnerskich, jak i małżeńskich.dochodzi do nieporozumień zarówno przy błahych sytuacjach, jak i przy tych poważnych.

doświadczony psychologTe pierwsze spodowane są omawianymi wcześniej problemami w pracy, czy też z kłopotami z przeszłości które ciążą na psychice, a nie konfliktem wewnątrz związku. Po prostu niektórzy wyżywają się na innych, czy też dają upust emocjom na pierwszej osobie jaką zobaczą bo nie umieją radzić sobie z uczuciami. Pojawiają się też problemy dotyczące posiadania dzieci, zawarcia kościelnego związku małżeńskiego, czy przeprowadzki z dala od obecnego miejsca zamieszkania. Warto zaznaczyć, że z psychologiem można rozmawiać nie tylko samemu, ale także w ramach terapii dla par – to wiele ułatwia. Do specjalisty warto się zwrócić także wtedy kiedy odczuwamy stałe obniżenie nastroju, mamy myśli samobójcze, ataki paniki, czy też pojawiały się konflikty na relacji rodzic-dziecko.

Dobry psycholog pomoże nam rozwiązać nasze problemy natury psychicznej, bez względu na to czy dotyczą one związku, rodziny, pracy czy traumy z dzieciństwa. Warto zatem udać się po fachową pomoc, by zadbać o swoje zdrowie psychiczne, zapomnieć o dręczących nas kłopotach i wejść na nową drogę życia bez emocjonalnego bagażu. W Poznaniu na pewno znajdzie się niejeden ekspert w tej dziedzinie.