Olejki i inne produkty konopne – dla urody, zdrowia i w kuchni

olejek cbg

Można śmiało powiedzieć, że konopie stały się popularnym składnikiem, omawianym przez lekarzy, dietetyków, kosmetologów, a nawet kucharzy. Zawierają one szereg różnorodnych składników, które mają pozytywny wpływ na nasze ciało i umysł – głównie jest to CBG oraz CBD. Skoro konopie mają tak fantastyczne działanie to pojawia się pytanie – jak je wykorzystać najlepiej?

Jak je dopasować do swoich potrzeb?

łagodny olejek cbg 5Warto zacząć nietypowo czyli od kuchni. Konopie zawierają białko, zatem mogą stanowić wspaniały dodatek dla osób na diecie roślinnej. Są lekkostrawne, nie powodują problemów z trawieniem, a można je przyjmować w różnej formie. Ziarna konopi dodaje się do chlebów i płatków śniadaniowych, olejkiem (ale nie tym z CBD!) polewa się sałatki czy moczy w nim pieczywo, z kolei mączka konopna stanowi podstawę do wielu wypieków. Dostępne są także same wyekstrahowane białka, które dodaje się do koktajli, czy jogurtu. W ten sposób dostarczy się organizmowi pożywną porcję białka. Druga opcja to oczywiście łagodny olejek CBG 5 % lub inny. Jest on w formie kropli o nieco ziemistym smaku i kolorze. Dawkowanie zawsze ustalane jest indywidualnie. Warto zaznaczyć jednak że nie jest to ten sam olej co ten dodawany do jedzenia – ma inny skład a tym samym inna zawartość składników aktywnych.

olejek cbg Taki olejek o działaniu prozdrowotnym jest idealnym uzupełnieniem klasycznych terapii medycznych. Przydaje się podczas napadów depresyjnych, problemach z zasypianiem, epilepsji, czy wymiotach. Jest bezpieczny nawet dla najmłodszych czy osób w podeszłym wieku. Trzecia opcja na konopie to używanie ich w pielęgnacji. Tutaj także stosuje się oleje, ale też róznią się od tych poprzednio omawianych. Kosmetyki konopne do twarzy czy ciała są zalecane w problemach skórnych, takich jak trądzik, łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry. Natłuszczają i nawilżają skórę, łagodzą stany zapalne, wyciszają cerę i do tego mają działanie długoterminowe. Można znaleźć konopne balsamy, kremy, maści, a nawet pomadki do ust czy szampony. Dzięki temu można skompletować pełen zestaw pielęgnacyjny wyłącznie z kosmetyków zawierających wyciąg z konopi.

Jak widać konopie mają wszechstronne działanie i zastosowanie. Mąkę, ziarna czy białko stosuje się w kuchni, szczególnie wegetariańskiej i wegańskiej, oleje są przydatne w leczeniu depresji czy tż padaczki, a wyciąg konopny łagodzi choroby skórne i stany zapalne. Każdy może zatem znaleźć produkt idealny dla siebie i odkryć bardzo pozytywne działanie konopi na swój organizm.