Jak wykonać torebkę na szydełku?

kółka metalowe od torebki

Szydełkowane torebki są wyjątkowo piękne, stylowe i jedyne w swoim rodzaju. Sprawdzą się jako torebka do noszenia na co dzień, na plażę, a nawet na wielkie wyjścia. Wszystko zależy od jej kroju, koloru oraz wielkości. Na szydełku można zrobić zarówno płaską kopertówkę, wielką shop perkę, czy ażurową torebkę na lato.

Akcesoria do szydełkowania

kółka metalowe do torebkiTylko jak tak naprawdę zrobić dobrze torebkę, tak by była nie tylko ładna, ale i trwała oraz praktyczna? Na pewno ważny jest dobór odpowiedniego materiału. Należy porzucić wełny oraz mulinę na rzecz sznurków bawełnianych. Gruby sznurek gwarantuje, że torebka będzie odpowiednio sztywna, zabezpieczy zatem jej zawartość przed uszkodzeniem. Da się ją też postawić czy przewiesić, nie będzie się ona zaginać czy chybotać jak torebki materiałowe (które są cienkie i bardziej miękkie). Sznurki dostępne są w wielu wariantach do wyboru. Ich przekroj jest dosyć podobny, ale inne są kolory i właściwości materiału. Dostaniemy sznurek matowy i delikatnie błyszczący, jednobarwny, melażowy, w paski, czy w gwiazdeczki. Jako że sznurek tego typu często jest produktem z recyklingu to jego właściwośc zależą od tkaniny z jakiej była robiona rzecz bazowa. I tak kupimy zarówno bardziej delikatny, miękki, ,,lejący się” sznurek, jak i taki gruby, rozciągliwy, jak dresy.

kółka metalowe od torebkiDo każdego sznurka trzeba dobrać również odpowiednio grube szydełko. Co kiedy baza torebki już jest gotowa? Warto pomyśleć o akcesoriach. Kółka metalowe do torebki będą idealne jeśli chcemy nosić ją na pasku, a nie w ręce. Kółka mocuje się do krawędzi torebki i do niej doczepia pasek – może to być pas parciany, skórzany lub szydełkowany. Z innych metalowych elementów warto wymienić karabińczyki, łańcuszki, okucia, końcówki sznurków, jak również elementy ozdobne, takie jak ćwieki czy nity skręcane. Jeśli chcemy mieć torebkę z grubym, szerokim dnem to warto kupić specjalne wkładki, najczęściej skórzane. Takie dno torebki ma dziurki dzięki którym można je ,,wszyć” w torebkę, by całość mocno się trzymała i wyglądała naturalnie. Można zrobić tak, że dno będzie widoczne z zewnątrz (wtedy szydełkuje się tylko ścianki torebki), jak i niewidoczne (wtedy szydełkuje się też dno, niejako osłaniając dno).

Zrobienie własnoręcznie szydełkowanej torebki na pewno da wiele satysfakcji każdej fance rękodzieła. Żeby jednak móc się pochwalić idealnym wyrobem to trzeba kupić kolorowy sznurek, grube szydełko, a także różne akcesoria kaletnicze, takie jak kółka czy karabińczyki. Z nimi wiadomo że szydełkowana torebka będzie udana.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Hobby