Co wykonuje drukarnia?

drukowanie w Warszawie

Umowy pracownicze, dokumenty urzędowe, zaproszenia, recepty, czy plakaty – wszystkie z wymienionych rzeczy łączy jedno – muszą zostać wydrukowane. Różnią się formatem, kolorami (wydruk kolorowy lub czarno-biały), rodzajem ryzy, jednak wszystkie te rzeczy zostaną przeniesione na papier. Mało kto posiada w domu drukarkę, szczególnie taka umożliwiającą ładny wydruk czegoś w formacie innym niż standardowe A4.

Gdzie można wydrukować coś większego?

drukarnia warszawskaNa szczęście każda drukarnia warszawska posiada odpowiedni sprzęt, dzięki któremu wykona różne wydruki. Oczywiście mogą to być wydruki A4, szczególnie jeśli potrzebujemy ich większą ilość, którą potem należy bindować, czy oprawić np. prace magisterskie lub dokumentację firmową. Takie usługi także wykonują pracownicy drukarni. Jednak duże drukarki pozwalają także na wykonanie wydruków wielkoformatowych. Są to zarówno plakaty w formacie A3 czy A2, jak również rzuty rysunków technicznych (niezbędne u każdego architekta i projektanta). Zaawansowane drukarki pozwalają jednak także na wykonanie małych wydruków, które będą równe, a napisy na nich widoczne. Są to między innymi zaproszenia na imprezę urodzinową, recepty i skierowania medyczne, jak również wizytówki.

drukowanie w WarszawieTe ostatnie zwykle drukowane są w ilości od kilku do kilkunastu na jednym arkuszu papieru z którego później są wycinane – to łatwe ponieważ arkusz posiada delikatne nacięcia w kształcie prostokąta. Warto wspomnieć także o różnych rodzajach obróbki wydruku. Poza wspomnianymi bindowaniem czy oprawą w twardą okładkę istnieje także wiele innych opcji. Karty parkingowe dla osób niepełnosprawnych (te niebieskie) czy też wydruki ifnromacyjne które mają mieć podwyższoną trwałość warto zalaminować, czyli pokryć specjalną cienką folią, co zabezpiecza je przed wilgocią czy rozcięciem. Druk można także uszlachetniać. Stosuje się hot stumping czyli tworzenie wgłębienia w materiale, litery pokryta się złotą lub srebrną folią, są też opcje na ozdobne wypukłości, czy robienie holograficznego logo. Stosuje się te usługi przede wszystkim przy wizytówkach.

W wybranych drukarniach można wykonać także takie zamówienia jak druki na płótnie, odzieży i kubkach, skanowane, kserowanie, czy też wykonanie gadżetów reklamowych. W wielu warszawskich drukarniach można dokonać różnych zamówień związanych z wydrukami jak i ich uszlachetnianiem. Warto korzystać z wielu opcji, tak by firmowe wizytówki, zaproszenia ślubne , czy plakaty na wydarzenia prezentowały się nienagannie i przyciągały wzrok osób które będą miały z nimi do czynienia.