Co oferować może hurtownia pudełek?

pudełka hurtownia

Pudełka różnego typu są szeroko wykorzystywane przez sprzedawców ubrań, ciast, kosmetyków i nie tylko. Obecnie coraz większa część handlu przenosi się do sieci, a klienci otrzymują towar w paczce od kuriera. Czasem w okresie świątecznym firmy oferują także pakowanie na prezent zakupów.

Hurtownia pudełek – o tym musisz wiedzieć!

pudełka z hurtowniNic zatem dziwnego, że sprzedaż pudełek każdego rodzaju znacząco się zwiększyła od czasów pandemii, kiedy to można było robić zakupy przede wszystkim online. Jednak pudełka z hurtowni to nie wszystko. Placówki tego typu oferują też szereg akcesoriów przydatnych podczas pakowania. Jaka jest zatem pełna oferta firm? Oczywiście główną osią będą pudełka. Podzielić je można przede wszystkim na te do magazynowania i przesyłania, pełniące przede wszystkim funkcje ochronne w stosunku do zawartości, jak i te ozdobne, które są kolorowe i mają przyciągać wzrok. Te pierwsze to kartony brązowe, często z makulatury, które muszą mieć grube, sztywne ścianki, tak by się nie wgniatały i nie odkształcały. Drugie mogą być lżejsze i cieńsze, zwykle są używane chwilowo – na czas wręczenia prezentu osobie obdarowywanej. W hurtowni jednak poza kartonami znajdziemy też różne ich wypełnienia.

pudełka hurtowniaMogą to być kratownice tekturowe, idealne do pakowania butelek czy szklanek, folię bąbelkową, granulat styropianowy, czy szarą tekturę. W wersji ozdobnej można sięgać po kolorowe papiery i sianka. Pierwsze wypełnienia mają zabezpieczyć ładunek przed przesuwaniem się w kartonie, jak również przed uszkodzeniami np. zbiciem w trakcie transportu. Z kolei te drugie mają zakrywać dno kartony i robić za ładne tło dla prezentu. A co z zewnętrzną stroną kartonu? Tutaj też znajdzie się kilka produktów. Pierwsza kategoria to taśmy oraz folie stretch – służą one do szczelnego zamknięcia opakowania, zabezpieczenia go na czas transportu nie tylko przed rozerwaniem ale także przed wilgocią – szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym. Z kolei do dekoracji pudełek wykorzystuje się wstążki, kokardy i aplikacje(naklejki). Można nimi spersonalizować pudełko jak również nadać mu świątecznego wyrazu poprzez naklejkę z choinką, przywieszkę z królikiem, czy innymi ozdobami.

Warto zaznaczyć, że niektóre hurtownie oferują nie tylko sprzedaż pudełek i różnych akcesoriów do pakowania i ozdabania, ale także świadczy usługi. Wśród nich warto wyróżnić wykonywanie nadruków na kartonach, hot stamping, czy uszlachetnianie srebrną lub złotą folią. Dzięki nim można spersonalizować zamowione pudełka i sprawić, że będą się wyróżniały na tle innych.