Rodzaje opakowań kartonowych

kartony z hurtowni

Opakowania kartonowe wykorzystywane są w różnych branżach przez wiele firm. Różnią się wielkością, kolorami, kształtami, sposobem przenoszenia i zamykania. Można podzielić je na różne kategorie ze względu na przeznaczenie. Co warto o nich wiedzieć i jak dobrać opakowania do swoich potrzeb?

Jakie kartony wykorzystują przedsiębiorcy a po jakie sięgają klienci indywidualni?

hurtownia opakowań kartonowychPrzekonajcie się sami! Na pewno hurtownia opakowań kartonowych będzie miała zarówno produkty do pakowania indywidualne, jak i zbiorczego. Te pierwsze to te do których wsadza się tylko jeden produkt np. kartony na koszule, kapelusze, ale także na zestaw czekoladek. Kartony zbiorcze to np. te do przenoszenia pączków, czy babeczek, które sprzedaje się potem pojedynczo. Opakowania można podzielić też ze względu na formę. Kartony otwarte z wyciętymi uchwytami lub bez świetnie się sprawdzają do przenoszenia ciast, owoców, a także książek, czy zeszytów. Są otwarte, w związku z czym zapewniają przepływ powietrza, jednak też nie nadają się do dłuższego przechowywania bo umieszczone w nim rzeczy by się kurzyły. Do tego celu lepsze są pudełka zamykane. Tu wyróżnia się dwa rodzaje – z klapkami oraz z pokrywkami.

kartony z hurtowni Te pierwsze to tak zwane pudełka fasonowe. Zamknięcie stanowi integralną część opakowania. Z kolei drugie to niejako pudełka otwarte ze zdejmowaną pokrywką. Oba rodzaje dobrze zabezpieczają ładunek, przy czym pierwsze częściej wykorzystuje się do przesyłek ze względu na brak wystających krawędzi, a drugie do pakowania prezentów (są bardziej eleganckie i ładnie wyglądają przewiązane wstążką). Pudełka można także podzielić ze względu na kolor oraz sposób wykończenia. Zwykłe matowe brązowo-szare kartony wykorzystywane są do transportu, przesyłek, czy do magazynowania. Jednak dostępne są modele błyszczące, wzorzyste, a także z nadrukowanym logo firmy. Te drugie są idealne do pakowania prezentów, zakupów w eleganckim butiku i nie tylko. Warto zaznaczyć że błyszczące powleczenie lakierem lub folią nie tylko sprawia, że ładniej się ono prezentuje ale także jest lepiej chronione przed wilgocią (mniejsza szansa że rozmięknie czy odkształci się).

Warto zaznaczyć, że pudełka dzielą się tez na te uniwersalne np. standardowe kwadratowe, jak i dedykowane np. specjalne opakowania na bieliznę czy słodycze. Reasumując, jak widać w hurtowni można dostać wiele różnych opakowań kartonowych – małych i dużych, matowych i błyszczących, otwartych i zamykanych. Warto zatem dokładnie wiedzieć co zamierza się pakować do nich tak by dobrać odpowiednią wielkość oraz kształt.