Mezoterapia igłowa – na czym polega?

zabieg mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa obecnie cieszy się coraz większą popularnością. Należy do najbardziej znanych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na aplikacji kwasu hialuronowego oraz innych substancji odżywczych – witamin, peptydów biomimetycznych, aminokwasów i mikroelementów. Składniki te są wstrzykiwane do danych obszarów skóry właściwej. Do przeprowadzenia tej procedury wykorzystuje się specjalne igły, którymi wykonuje się mikronakłucia na skórze. Celem tej metody kosmetycznej jest odnowa komórek skóry oraz stymulacja procesów regeneracyjnych.

Mezoterapia igłowa — korzyści i przeciwskazania

zabieg mezoterapii igłowej Przed przystąpieniem do niej, wskazane jest udanie się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej, która polega na ocenie stanu skóry i ustaleniu indywidualnego przebiegu leczenia. Sam zabieg rozpoczynany jest od dokładnego oczyszczenia i nałożenia substancji aktywnej wprowadzanej w skórę. Wiele osób zniechęca się do mezoterapii z obawy o jej bolesność. Należy jednak mieć na uwadze, że pacjentom aplikuje się specjalny krem znieczulający, którego celem jest zmniejszenie bólu. Dzięki temu odczuwają oni wyłącznie delikatne pieczenie lub mrowienie. Jeśli klienta interesuje bezbolesny zabieg mezoterapii igłowej Bielsko jest miejscem, w którym lekarze medycyny estetycznej starają się dobierać preparaty, które jak najbardziej ograniczą ból i dyskomfort. Szukając właściwego salonu kosmetycznego, warto wiedzieć, że powinien on posiadać wyłącznie wykwalifikowanych specjalistów, którzy profesjonalnie przeprowadzają mezoterapię igłową Bielsko jest miastem w województwie śląskim, w którym pacjenci mogą być spokojni podczas wykonywania zabiegu, gdyż jest on realizowany z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

zabieg mezoterapii igłowej Mezoterapia najczęściej trwa od 30 do 60 minut. Po jej skończeniu skóra zwykle jest zaczerwieniona i mogą być na niej widoczne drobne ślady nakłuć. Przez następną dobę najlepiej zrezygnować z nakładania makijażu, a przez 3 tygodnie wymagane jest stosowane kremów z filtrem ochronnym SPF 50, by zminimalizować ryzyko wystąpienia podrażnień. Należy pamiętać, że aby uzyskać zadowalające efekty, niezbędne jest przeprowadzenie całej serii zabiegów, które trzeba powtarzać w stałych odstępach czasowych – co 1-4 tygodni. Aby podtrzymać efekty, trzeba przystępować do mezoterapii igłowej raz na kilka miesięcy. Pierwsze rezultaty powinny być widoczne po 3-6 kuracjach. Jak każdy zabieg, mezoterapia może nie być przeznaczona dla każdego. Najlepiej zrezygnować z niej w trakcie ciąży i karmienia piersią, stanów zapalnych skóry (opryszki, trądziku), cukrzycy, chorób o podłożu autoimmunologicznym, tendencji do powstawania blizn przerostowych oraz nadwrażliwości na kwas hialuronowy lub inne używane substancje.

Warto więc porozmawiać z lekarzem o ewentualnych przeciwskazaniach. Mimo to mezoterapia igłowa może przynieść mnóstwo korzyści. Po jej wykonaniu pacjenci cieszą się nawilżoną, rozjaśnioną i napiętą skórą. Dzięki niej można pozbyć się cieni pod oczami, przetłuszczającej się skóry, a nawet cellulitu. Osoby borykające się z powyższymi problemami z pewnością będą zadowolone z uzyskanych efektów.