Charakterystyka ekskluzywnych obrączek ślubnych

piękne obrączki

Moment złożenia przysięgi małżeńskiej jest jedną z najważniejszych chwil w życiu. Obrączki ślubne są dowodem tej przysięgi, mają o niej przypominać i symbolizować związek między dwojgiem ludzi. To widoczny znak, że dana osoba pozostaje w związku małżeńskim. Wybór obrączek ślubnych jest niezwykle szeroki – od prostych złotych pierścionków po bardzo wyszukaną biżuterię z kamieniami szlachetnymi.

Obrączki ślubne – jakie wybrać?

obrączki ślubne Wybierając obrączkę, należy zwrócić uwagę na rozmiar, a także próbę złota. Na cenę wpłynie też wielkość kamieni szlachetnych. Obrączki sprzedawane są w parach – jedna dla żony, druga dla męża. Są takie same, co symbolizuje równość partnerów. Najczęściej spotykanymi kamieniami szlachetnymi są cykorie oraz brylanty. Obrączki wykonuje się z jedno- lub dwukolorowego złota. Waga jednej obrączki to od 8 do 12 gramów. Obrączki mogą różnić się od siebie profilem, szerokością i wysokością. Warto zwrócić uwagę na próbę złota. Wpływa ona na wartość obrączek, chociaż nie oznacza, że będą one trwalsze. Jest to ilość złota, która znajduje się w tysiącu gram stopu. Ponieważ złoto to miękki metal, jego większa zawartość w stopie sprawi, że obrączki będą bardziej podatne na uszkodzenia.

piękne obrączki Dobrze prezentują się obrączki wykonane z białego złota, czyli stopu, do którego dodany został nikiel. Wysokiej jakości wyjątkowe obrączki ślubne dwukolorowe z brylantami to wydatek na poziomie około 3,5 tysiąca złotych. Im wyższa próba złota i większe kamienie szlachetne, tym wyższa będzie cena. Obrączki w razie potrzeby można pomniejszyć lub powiększyć. Zajmują się tym złotnicy. Z czasem obrączki zaczną się ścierać. Można zapobiegać ich matowieniu, polerując powierzchnię obrączek. Tańszą alternatywą dla brylantów są cykorie. Powstają poprzez syntezę minerałów. Chociaż są tańsze, z czasem matowieją i tracą swój blask, natomiast brylanty pozostają cały czas takie same. Wybór obrączek jest niezwykle szeroki i należy kierować się przede wszystkim własnymi preferencjami – docelowo małżonkowie powinni nosić je przez całe życie.

Oprócz złota do produkcji obrączek wykorzystuje się także platynę i srebro. Platyna jest znacznie bardziej wytrzymała od złota i nie ściera się tak szybko. Ceny platynowych obrączek są wyższe. Przed zamówieniem obrączek trzeba dokładnie zmierzyć palce pary młodej. Na wygodę noszenia obrączki na co dzień wpływa także jej profil. Może on mieć formę płaską, wklęsłą lub półokrągłą. Z brylantami dobrze prezentują się obrączki o płaskim profilu, które uchodzą też za najbardziej eleganckie.