Co kupić na trening dla psa?

linka treningowa

Większość właścicieli psów zapisuje je na treningi do szkółek i psich przedszkoli, niektórzy decydują się na samodzielne trenowanie pupili. Standardowo uczy się je komend takich jak ,,siad”, czy ,,aport”, ale także poruszania się na smyczy, spacerowania po mieście, czy bezpiecznego zapoznawania się z innymi czworonogami. Żeby jednak trening przebiegał jak należy to trzeba nie tylko znać metody ćwiczeń, ale także mieć odpowiednie akcesoria.

Jakie akcesoria warto kupić?

linka treningowa z biothane dla psaNa pewno potrzebne będą szelki oraz linka treningowa z Biothane dla psa. Szelki są o wiele lepszym rozwiązaniem niż obroża, ponieważ są zakładane przez łapki psa i zapinane na grzbiecie, a nie okręcane wokół szyi. Przez to są bezpieczniejsze, szczególnie dla małych piesków oraz tych, które się bardzo wyrywają. Obroża może się bardziej zaciskać, powodować dyskomfort u psa, ponadto pies może ją zdjąć łapą przez głowę – szelki zawsze zostaną na swoim miejscu. Linka treningowa nie powinna być automatycznie wysuwana i zbyt elastyczna. Pies dopiero się uczy i może np. za bardzo pociągnąć linkę i wybieć na ulicę, skoczyć na kogoś itp. linka powinna być na tyle długa by pupil mógł swobodnie spacerować koło nas, jednak by nie mógł odejść zbyt daleko.

linka treningowaWarto celować w linki Biothane ponieważ to materiał odporny na zabrudzenia, czy pogryzienie przez psa, więc tak szybko się nie zniszczy. Na trening warto zabrać także składaną miseczkę z wodą. Smaczki dla psa, dawane po dobrze wykonywanym treningu, mona trzymać w kieszeni czy w saszetce znajdującej się przy smyczy. Jednak pies musi także pić, szczególnie jeśli będzie dużo biegał lub jest gorąco. Składana miseczka zwykle wykonana jest z tworzywa sztucznego i po złożeniu nie zajmuje więcej miejsca niż pudełeczko czekoladek – można ją schować do torby. Potem trzeba ją rozłożyć, nalać wody a jak pies się napije to można ponownie złożyć. Na trening warto także zabrać woreczki na odchody. W końcu pies kojarzy teren zielony i bieganie ze spacerem, więc będzie chciał się załatwiać. Woreczki też czasem można przywiesić do smyczy czy wrzucić do torby.

W sprzedaży można czasem także znaleźć pudełeczka na odchodzy na sznurku, które ,,nakłada” się na odchody i stopą zamyka (specjalny system składania), dzięki czemu niczego nie trzeba dotykać. Jest to higieniczne rozwiązanie. Na trening z psem na pewno trzeba zabrać szelki ze smyczą, ale także zapas wody i smaczków, składaną miskę i woreczki na odchody. Są to rzeczy które nie zajmują dużo miejsca, a dzięki nim pies będzie miał zapewnione komfortowe warunki podczas ćwiczeń.