Kiedy warto udać się do trenera personalnego?

trener personalny

Aktywność fizyczna pozwala na zachowanie prawidłowej wagi, siły mięśni, dobrej kondycji i dotlenienia organizm. Regularne uprawianie wszelkich sportów znacząco wpływa na nasze zdrowie, jak i dobre samopoczucie. Eksperci zalecają by ćwiczyć co najmniej trzy razy w tygodniu w celu zachowania formy.

Daj sobie pomóc!

pomoc trenera personalnego Wiele osób chciałoby żyć aktywniej, jednak nie wiedzą od czego zacząć, brak im również motywacji. O dziwo, to częste nawet u sportowców. Co wtedy? W mieście takim jak Bydgoszcz – trener personalny na pewno nam pomoże. Kiedy warto skorzystać z jego usług? Na pewno jest to doskonała opcja na początek, czyli dla osób które nigdy wcześniej nie ćwiczyły. Początkujący często popełniają ten błąd że zapisują się na zajęcia które fajnie wyglądają, na które chodzi koleżanka, czy które są modne, a nie patrzą na to pod kątem własnych potrzeb. Przykładowo, joga pozwala na rozciągnięcie mięśni, cross-fit na zbudowanie masy mięśniowej, a aerobik na spalenie zbędnych kilogramów. Także na siłowni często panuje chaos i niezrozumienie – ćwiczący nieprawidłowo korzystają ze sprzętu, wybierają zbyt duże ciężary, co może prowadzić do kontuzji.

trener personalny Trener osobisty przeprowadzi z nami rozmowę na temat naszego stylu życia, efektów jakie chcemy osiągnąć, jak również przeprowadzi różne testy wytrzymałościowe np. krótki bieg na bieżni. Wtedy oceni na jakim jesteśmy poziomie i zaproponuje odpowiednie ćwiczenia. Będzie dbał o to, by wszystko odbywało się bezpiecznie, tak by uniknąć urazów. Trener będzie nas także motywował do działania. Wiele osób ma słomiany zapał i po kilku treningach sobie odpuszcza. Specjalista sprawi, że będziemy stale myśleć o naszych celach, będziemy pełni energii, a początkowe trudności np. zakwasy nas nie zniechęcą. Warto zaznaczyć, że z usług trenera można skorzystać jednorazowo w formie porady, jak również wybierać pakiet treningów pod jego czujnym okiem. Także sportowcy zaawansowani, a nawet zawodowi często zwracają się po pomoc do trenera, jeśli chcą zwiększyć swoje osiągi (biegać szybciej, skakać wyżej, podnosić większe ciężary), czy też chcą wrócić do pełni sprawności po kontuzji (naderwaniu mięśnia, skręceniu kostki, czy też po operacji ortopedycznej).

Podsumowując, pomoc trenera osobistego może być nieoceniona, zarówno dla amatora, jak i dla zawodowca. Pod okiem eksperta będziemy ćwiczyć prawidłowo i bezpiecznie, tak by nasza kondycja oraz siła mięśni się stale poprawiała, a my byśmy byli zmotywowani do regularnego chodzenia na siłownię, czy też na zajęcia grupowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *