Jak wybrać odzież do ćwiczeń?

wygodny strój do jogi

 

Należy się cieszyć z faktu, iż coraz więcej osób decyduje się na uprawianie sportów różnego rodzaju. Bez względu na to czy chodzi o bieganie, jazdę na rowerze, pilates, czy gimnastykę to każdy ruch jest korzystny dla zdrowia. Poprawia wygląd i sylwetkę, pomaga utrzymać wagę w ryzach, niweluje bóle kręgosłupa powstałe od nadmiernego siedzenia, czy też wzmacnia mięśnie.

Pojawia się jednak problem – co ubrać na trening?

strój do jogi Wiele zależy od tego jaką dyscyplinę uprawiamy, choć są pewne uniwersalne zasady, których warto się trzymać. Przede wszystkim ubrania nie mogą krępować naszych ruchów. Nie mogą się nam zahaczać o przyrządy do ćwiczeń, wkręcać w szprychy, czy też sprawiać, że nie możemy wykonać wymachu czy skłonu z obawy o wytrzymałość materiału. Dobrze jest by ciuchy nieco przylegały do ciała, jednak nie były zbyt obcisłe. Druga ważna rzecz to materiał wykonania. Zazwyczaj poleca się tkaniny naturalne, takie jak bawełna. Jest ona lekka, przewiewna, nie wzmaga pocenia się, czy też nie podrażnia skóry. Sprawdzą się zarówno tkaniny cienkie, jak grubsze, dresowe. W chłodniejsze dni warto sięgać po polar czy flanelę. W przypadku sportów mniej aktywnych można wybierać ubrania z dodatkiem tkanin sztucznych. Najlepsza odzież do jogi, czy pilatesu będzie właśnie obcisła, rozciągliwa, a do tego niezbędny jest dodatek syntetycznego elastanu do tkaniny.

wygodny strój do jogi Ważne jest również to gdzie i w jakich warunkach odbywa się trening. Na siłowni zawsze można się przebrać, zatem możemy przyjść do niej w puchowej kurtce ale na miejscu zarzucić szorty i t-shirt. Dla pań polecane są także legginsy. Jeśli jednak ćwiczymy na świeżym powietrzu to warto mieć ze sobą bluzę, dłuższe spodnie, czy też cienką opaskę na uszy, szczególnie w chłodniejsze dni. Ostatnia kwestia to oczywiście specyfika ćwiczeń. Przykładowo, kolarz nie powinien nosić luźnych spodni, w obawie o zahaczenie ich o pedał czy łańcuch. Z kolei osoby uprawiające bardzo intensywne ćwiczenia zwykle wybierają topy zamiast t-shirtów – wtedy mniej się spocą. Zawsze warto się sugerować opinią innych osób na treningu lub też poczytać poradniki w Internecie.

Podsumowując, dobra odzież na trening powinna być komfortowa w noszeniu, wygodna, być wykonana z naturalnej tkaniny (z opcjonalnym dodatkiem czegoś syntetycznego), a pod względem długości czy stopnia opinania ciała dopasowana do rodzaju uprawianego sportu oraz miejsca. W dobrym komplecie będzie nam się o wiele lepiej ćwiczyło, nasz komfort się poprawi, tak samo jak zadowolenie z treningu.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Hobby

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *