Jak znaleźć dobrego psychologa?

potrzebny psycholog

Problemy psychiczne mogą dać się we znaki każdemu. Czasem spowodowane są obe traumą, taką jak wypadek samochodowy, rozwód, czy zobaczenie przestępstwa, czasem jest to kwestia tempa życia, stresu w pracy, czy problemów rodzinnych np. związanych z alkoholem. Samodzielnie uporwanie się z problemami bywa trudne, czasem wręcz niemożliwe.

Daj sobie pomóc!

pomoc psychologaW związku z czym konieczne jest udanie się do profesjonalisty, czyli do psychologa. Specjalista podczas rozmowy z nami dojdzie do przyczyny problemów i zastosuje akuratną metodę leczenia. Zwykle przyjmuje się, że terapia powinna trwać kilka miesięcy, tak by pacjent wyrobił sobie dobre nawyki radzenia sobie z przeciwnościami losu, a jednocześnie nie był uzależniony od terapii czy nie traktował terapeuty jako substytutu przyjaciela. Pojawia się jednak pytanie: jak znaleźć dobrego terapeutę? W końcu każdy specjalista będzie się prezentował jako dobry psycholog z Łodzi, czy Krakowa. Warto zatem wiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę czy też kiedy powinna włączyć się nam lampka ostrzegawcza.jeśli ktoś nam bliski, z rodziny i przyjaciół, chodził kiedyś do psychologa to warto go podpytać czy był zadowolony z wizyt. Opinie w Internecie bywają pomocne, jednak często też są fałszywie optymistyczne lub też konkurencja próbująca pozbyć się dobrego specjalisty z rynku będzie pisała negatywne wpisy na jego temat. Dlatego też opinia bliskiej osoby powinna być dla nas ważniejsza.

potrzebny psychologDruga rzecz to czas oczekiwania na wizytę. Zwykle do dobrych specjalistów trzeba czekać kilka tygodni, jeśli nie miesięcy. Jeśli widzimy, że psycholog może nas przyjąć w każdej chwili, nawet z marszu, to powinna się nam zapalić lampka ostrzegawcza. Jeśli jest to młoda osoba tuż po studiach to taka sytuacja jest naturalna – psycholog musi ,,wyrobić” sobie klientelę, jednak w przypadku starszych terapeutów będzie to rzecz podejrzana. Ważne jest też pierwsze spotkanie z terapeutą. Psycholog powinien odnosić się do nas z szacunkiem, dokładnie o wszystko wypytywać, ale nie przekraczać naszych granic, być miły. Jeśli nas zbywa, nie słucha, sugeruje że wymyślamy a nie mamy prawdziwych problemów to należy zaprzestać wizut u takiego specjalisty, a raczej ,,pseudo specjalisty”.

Znalezienie dobrego psychologa wiele zmieni w naszym życiu. Dzięki regularnym spotkaniom możemy poczuć się znacznie lepiej, przezwyciężyć trudności, jak również rozpocząc nowe życie z dala od smutku, stresu, czy żalu. Warto zatem poszukać bardzo dobrego psychologa w swojej miejscowości, który nas przyjmie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *