Jak stworzyć atrakcyjny portret?

portret

Portret jest obecnie jednym z bardziej popularnych prac malarskich. Jego stworzenie w możliwie atrakcyjny sposób wymagać będzie przede wszystkim odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Nie obędzie się z pewnością również bez uprzedniego przygotowania się do jego stworzenia.

Malowanie portretów

portretPortrety czy też karykatury oczywiście mogą być stworzone przy użyciu jednej z wielu technik malarskich. Mimo tego niemal zawsze stworzenie portretu wymagać będzie uprzedniego wykonania rysunku. Dlatego też jego przygotowanie może nie obyć się bez kompletu ołówków, najlepiej takiego mieszczącego się w przedziale od 2H do 8B. Twardsze ołówki doskonale będą sprawdzać się podczas szkicowania tych delikatniejszych elementów i w czasie podkreślania ich poszczególnych szczegółów. Przy pomocy ołówków miększych z kolei można tworzyć ciemniejsze elementy danego rysunku, zwłaszcza te zajmujące jego większą powierzchnię. Jeżeli chodzi o karykatury i portrety, do ich malowania można wykorzystywać zarówno farby akwarelowe, plakatowe, ale także i kolorowe kredki. Wszystko zależne jest od wykorzystywanej w danej sytuacji techniki malarskiej i efektu, jaki będzie się chciało uzyskać.

karykatura Dzięki wykorzystaniu kredek w czasie tworzenia portretów można w bardzo prosty sposób cieniować, kontrastować rysunek oraz mieszać ze sobą znajdujące się na nim kolory. Podczas tworzenia portretu bardzo ważną rolę będzie odgrywać obiekt, na podstawie którego będzie się chciało dany rysunek stworzyć. W tym celu zdecydowanie najlepiej jest wykorzystywać fotografię o podobnej skali, jak tworzony aktualnie portret. Oczywiście, dla części osób jedynym rozsądnym wyborem w takiej sytuacji będzie “żywy” model, na podstawie którego dany rysunek będzie się chciało stworzyć. Dopilnować należy również, aby w miejscu tworzenia portretu panują możliwie jak najbardziej korzystne warunki oświetleniowe. Będzie to bowiem odgrywać bardzo istotną rolę na przykład w czasie doboru odpowiednich kolorów podczas przygotowywania portretu.

Portrety są powszechnie zaliczane do jednych z najbardziej popularnych prac malarskich, które są aktualnie tworzone. Bardzo ważne jest, aby do stworzenia takiej właśnie pracy we właściwy sposób się przygotować. W tym celu na przykład warto z dużą uwagą dobierać akcesoria malarskie, w postaci kredek, farb czy też ołówków. Podobnie z dużą uwagą dobierać należy najbardziej sprawdzającą się i dogodną technikę malowania czy też rysowania. Wszystko to będzie miało decydujący wpływ na atrakcyjność portretu i jego późniejszą przydatność.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Hobby

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *