Pielęgnacja cery problematycznej

dobry tonik do twarzy problematycznej

Trądzik to problem nie tylko młodych osób. Również dorośli często narzekają na wągry, wypryski, czy tzw. kaszę na twarzy. Często jest to problem trudny do usunięcia, przewlekły, który nie tylko wygląda nieestetycznie, ale też prowadzi do obniżenia samopoczucia czy pewności siebie. Nic zatem dziwnego, że sprzedaż kosmetyków do cery problematycznej stale wzrasta i pojawiają się coraz to nowsze preparaty.

Co warto wiedzieć o pielęgnacji cery trądzikowej?

tonik do twarzyNa jakie składniki zwracać uwagę? Jak po kolei nakładać kosmetyki? Na pewno niezmiernie ważne jest tutaj codzienne, mocne oczyszczenie skóry. Warto wybierać żele myjące, a nie pianki czy mleczka. Te pierwsze są zbyt lekkie i delikatne, z kolei mleczka są bardziej tłuste i mogą nasilać problemy trądzikowe. Żel należy spienić w dłoniach i wmasowac w skórę twarzy, przykładając się do mycia szczególnie w obszarach dotkniętych zmianami trądzikowymi, czy też blisko płatków nosa lub linii włosów które często są niedomyte. Żel poza składnikami myjącymi może zawierać też ekstrakt z oczaru, pokrzywy, czy tymianku, mające na celu zmatowienie cery i regulację pracy gruczołów łojowych. Potem warto nałożyć dobry tonik do twarzy problematycznej. Ma on na celu wyrównanie pH skóry, jak również, podobnie jak żel, może mieć właściwości regulujące. Najlepiej wybierać te o wodnej lub żelowej formule, nie te mleczne, ciężkie.

dobry tonik do twarzy problematycznejNastępnie na twarz należy nałożyć krem. Dobrze jest zaopatrzyć się w dwa preparaty. Jeden to będzie lekki krem matujący, dobry pod makijaż i na co dzień, a drugi to mocno nawilżający krem na noc. Błędem jest nadmierne wysuszanie skóry, co prowadzi do wzmożonej produkcji sebum i w konsekwencji do nasilenia trądziku. Dlatego też rano, za dnia można stosować lżejsze kosmetyki, jednak na noc warto używać czegoś bardziej treściwego, by skóra została należycie odżywiona. Nie można zapominać także o peelingu. Dla cery trądzikowej idealne będą kwasy np. glikolowy, salicylowy, czy migdałowy. Mają one wielokierunkowe działanie. Zmniejszą wypryski i produkcję sebum, zlikwidują blizny, rozjaśnią cerę. Dzięki temu za jednym zamachem można pozbyć się wielu problemów. Peelingi enzymatyczne będą tutaj zbyt słabe, z kolei ziarniste tylko pogorszą stan cery.

Osoby z cerą trądzikową mogą wprowadzić do swojej pielęgnacji różnorodne preparaty. Poza żelem myjący, tonikiem, kremem, czy peelingiem można używać też serum regulującego, punktowych preparatów na wypryski, czy też maseczek oczyszczających dający szybki efekt np. przed ważnym wyjściem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *